Yhteystiedot

Etusivu / Suomeksi / Palvelut / Sivistyspalvelut / Opetus ja koulutus / Yhteystiedot
Sivistysosasto

Osastopäällikkö
Miika Kräkin
040 4894 197
miika.kräkin@pielavesi.fi

Koulutoimisto
Koulutie 3
Telefax (017) 273 2319

Osastosihteeri
Sirpa Niskanen
040 4894 165
sirpa.niskanen@pielavesi.fi

Kanslisti-kulttuurisuunnittelija                
Seija Poikonen
040 4894 187
seija.poikonen@pielavesi.fi

 
Lukio
Koulutie 3
72400 Pielavesi

Rehtori
Miika Kräkin
040 4894 197
miika.kräkin@pielavesi.fi

Kanslisti-kulttuurisuunnittelija
Seija Poikonen
040 4894 187
seija.poikonen@pielavesi.fi

 
Pielaveden Yhtenäiskoulu
Rehtori

Mika Aikkila
040 4894 176
mika.aikkila@pielavesi.fi

Koulusihteeri
Anna-Liisa Poutiainen
040 350 6233
anna-liisa.poutiainen@pielavesi.fi

Laurinpurontie 23 (6-9 lk)
72400 Pielavesi
Telefax (017) 273 2318

Puistotie 7          (0-5 lk)
Apulaisjohtaja
Sakari Yrjänä
040 4894 169

 

Pohjois-Pielaveden koulu
Kiuruvedentie 1595
72710 VAARASLAHTI

Koulunjohtaja
Soile Leskinen
0400563796
soile.leskinen@pielavesi.fi

 
Säviän koulu
Osoite: Virranniskantie 18
72550 SÄVIÄ

Koulunjohtaja
Marita Kokkonen
040 4894195
marita.kokkonen@pielavesi.fi

  
Kansalaisopisto
Koulutie 3
72400 Pielavesi
Telefax (017) 273 2317

Rehtori
Ensio Pietikäinen
040 5331 925
ensio.pietikainen@pielavesi.fi

Kanslisti-kulttuurisuunnittelija
Seija Poikonen
040 4894 187
seija.poikonen@pielavesi.fi

 
Kulttuuritoimisto
Osoite: Koulutie 3, 72400 Pielavesi
Telefax (017) 273 2317

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja
Tuula Moilanen
040 5700 909
tuula.moilanen@pielavesi.fi

Kanslisti-kulttuurisuunnittelija
Seija Poikonen
040 4894 187
seija.poikonen@pielavesi.fi

 
Kirjasto
Laurinpurontie 14
72400 Pielavesi
Telefax (017) 273 2316
 
Kirjasto- ja vapaa-aikatoimenjohtaja
Tiina Mäkelä
040 6495709
tiina.makela@pielavesi.fi

Vastaava kirjastovirkailija
Mary Vainanen
040 5416 365
mary.vainanen@pielavesi.fi

Kirjastovirkailijat
Armi Kähkönen
040 4894 190
armi.kahkonen@pielavesi.fi

Aila Lukkarinen
040 4894 189
aila.lukkarinen@pielavesi.fi

Lainaus ja asiakaspalvelu
040 4894 191