Siirry sisältöön

Yhteystiedot

Pielaveden kunta
Puustellintie 18
72400 Pielavesi
kunta@pielavesi.fi

Vikailmoitukset ja palvelupyynnöt Laskutusohje Lähetä suojattu viesti kuntaan

Yhteystietohakemisto

Koivistoinen Nanna

varhaiskasvatuksen apulaisjohtaja

040 532 9656

nanna.koivistoinen@pielavesi.fi

Kokkonen Janne

kuntatekniikan päällikkö

vesi- ja viemärilaitos, liikenneväylät, yleiset alueet, puistot ja viheralueet

050 441 1170

janne.kokkonen@pielavesi.fi

Korhonen Sari

koulunjohtaja

050 517 7120

sari.korhonen@pielavesi.fi

Koskinen Teemu

kiinteistönhoitaja

Pielakoti, keskuskeittiö, lukio, kirjasto, kansalaisopisto ja kunnanvarikko

040 489 4832

teemu.koskinen@pielavesi.fi

Kumpulainen Ari

ammattimies

040 512 7024

ari.kumpulainen@pielavesi.fi

Kumpulainen Ansku

etsivä nuorisotyöntekijä

040 124 3978

ansku.kumpulainen@pielavesi.fi

Kähkönen Armi

kirjastovirkailija

040 489 4190

armi.kahkonen@pielavesi.fi

Laitinen Jonna

koulukuraattori

040 489 4164

jonna.laitinen@pshyvinvointialue.fi

Lappalainen Tuula

palkkahallinnon asiantuntija

040 489 4053

tuula.lappalainen@pielavesi.fi

Lappalainen Anu

hallinnon assistentti

040 549 2587

anu.lappalainen@pielavesi.fi